1. Anasayfa
  2. Psikolojik Testler

Psikolojik Testler

Ücretsiz psikolojik testler ile kendinizi test edin ve farkındalığınızı artırın. Unutmayın! Psikolojik hastalıkların tedavisi için farkındalık önemlidir.

Depresyon testi

Beck Depresyon Envanteri (BDI), bireylerdeki depresif belirtilerin şiddetini ölçmek için kullanılan öz bildirim temelli bir anket formudur. Aaron T. Beck tarafından geliştirilen bu test, 21 maddeden oluşur ve her bir madde, depresyonun farklı bir yönünü ele alır.

Anksiyete Testi

Beck Anksiyete Envanteri, bireylerin yaşadıkları anksiyete düzeylerini değerlendirmek için kullanılan bir öz-değerlendirme ölçeğidir. Aaron T. Beck ve ekibi tarafından geliştirilen bu test, 21 maddeden oluşur ve bu maddeler, anksiyetenin somatik…

Bordeline Kişilik Bozukluğu Testi

Bordeline kişilik bozukluğu testi, sınırda kişilik bozukluğu beliritlerini ölçen toplam 51 sorudan oluşmaktadır. Bu test 1999 yılında Leichsenring tarafından geliştirilmiştir.

Obsesif Kompulsif Bozukluk Testi

Maudsley Obsesif Kompulsif Bozukluk Testi, obsesif-kompulsif bozukluğu (OKB) olan bireylerin belirtilerini değerlendirmek için kullanılan öz bildirim temelli bir psikoloji testtir. 1997 yılında Psikolog Hodgson ve Rachman tarafından geliştirilmiştir.

Umutsuzluk Ölçeği

Özgüven Ölçeği

Özgül fobi Ölçeği