1. Anasayfa
  2. Doctors
  3. Psikolog Nerih Paşa Altuntaş
Psikolog Nerih Paşa Altuntaş Psikolog Nerih Paşa Altuntaş

Ücretsiz ön görüşme ve indirim kodunuz için Whatsapp aracılığı ile iletişime geçin!!!

“Psikolog Nerih Paşa Altuntaş” Adres

Pzt, Sal, Çar, Per, Cum, Cmt, Paz

Hakkında “Psikolog Nerih Paşa Altuntaş”

Psikolog Nerih Paşa Altuntaş lisans öncesi eğitimlerini tamamladıktan sonra Ufuk Üniversitesi Psikoloji (%30 İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca Üniversite faliyetlerinde aktif bir şekilde görev almıştır. Psikolog Nerih Paşa Altuntaş üniversite tiyatro topluluğuna üç sene boyunca başkanlık etmiştir. Mesleki açıdan da kendini geliştirmek adına birçok seminerlere ve sempozyumlara katılmıştır.
Lisans eğitiminden sonra bir süre, özel gereksinimli çocuklarla dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ,özel öğrenme güçlüğü alanlarında çalışmalar yapmıştır. Çeşitli kurs programlarında psikoloji dersleri vermiştir.

Çocuk,ergen,yetişkin ve çiftlerle terapi süreçlerine başlamıştır. Psikologumuz, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Şema Terapi, Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi, Oyun Terapisi tekniklerinde gerekli eğitimleri almış ve yetkinlik kazanmıştır. Bunların yanı sıra, MOXO Dikkat Testi ve Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) uygulayabilmektedir.

Uzmanlıklar

Yetişkin Terapisi
Ergen Psikolojisi
Aile Terapisi
İlişki Terapisi

Sertifikalar

“Psikolog Nerih Paşa Altuntaş” Cevapları

  • Kaygı bozukluğu düşünce temelli bir rahatsızlık olduğu için konuşma terapisi ile iyileşme mümkündür. Öncelikle kaygıya neden olan geçmiş yaşantıları ve düşünce yapısını belirledikten sonra danışana uygun olan ekol ile sürece başlayabiliriz.

  • Eğer nefes darlığına sebep olan fizyolojik bir sebep yoksa, kişinin panik atak esnasında bozulacağını hissetmesi olağan bir semptomdur. Psikoterapi sürecinde panik atağa sebep olan, geçmiş yaşantılar ve düşünce sistemini belirleyip tedavi etmek mümkündür. Ayrıca psikoterapi sürecinde danışana panik atak esnasında neler yapması gerektiği de ayrıntılı bir şekilde öğretilerek, panik atağın süresini de kısaltmak mümkündür.

  • Aslında aynı tipte insanlar bizi bulmaz biz onları hayatımıza çekeriz. Bunun sebebini de şu şekilde açıklayabiliriz; çocukluğumuzda geliştirdiğimiz şemalardan kaynaklı olarak hayatımıza kendi şemalarımıza uygun tipte insanları alma eğiliminde oluruz. Bizi ne kadar rahatsız ettiğini dile getirsekte, ilkel beynimiz kendisini o insanların yanında güvende hisseder. Kendi şemalarınızı keşfetmek ve hayatınız için işlevsiz olanları değiştirebilmek için terapi sürecinden geçmek ve kendinizle çalışmaya istekli olmak faydalı olacaktır.

  • Mutsuzluk hayatın içinde olan ve genel kanının aksine kaçırılmaması gereken bir duygudur. Ancak çok uzun zamandır mutsuz olmanızın altında yatan sebepleri (geçmiş yaşantılar ve gündelik yaşam) bulduktan sonra uygun olan ekol ve yöntem seçilerek bu durumu değiştirmek mümkündür.

  • Travmalar hayatımızın bir çok alanını etkileyebilir, bunların bir kısmı kişi tarafından fark edilebilirken bir kısmı ise fark edilmez. Genellikle, benzer türdeki olaylara karşı verilen aşırı yoğun tepkiler de travma kaynaklı tetiklenmeyi düşündürtebilir. Travmalarımızın yarattığı olumsuz etkilerden kurtulmanın en güzel sonuç veren yollarından birisi de EMDR Terapisidir. Bu terapi tekniği sayesinde travmaya karşı duyarsızlaşma sağlanır ve kişiyi olumsuz yönde etkileyen semptomlar azalır/sonlanır.

Makaleler

Makale bulunamadı.
  • Profili Paylaş: