1. Anasayfa
  2. Doctors
  3. Psikolog Nazlı Şarkan Özkanat
Psikolog Nazlı Şarkan Özkanat Psikolog Nazlı Şarkan Özkanat

Ücretsiz ön görüşme ve indirim kodunuz için Whatsapp aracılığı ile iletişime geçin!!!

“Psikolog Nazlı Şarkan Özkanat” Adres

Pzt, Sal, Çar, Per, Cum, Cmt, Paz

Hakkında “Psikolog Nazlı Şarkan Özkanat”

Psikolog Nazlı Şarkan Özkanat Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi %100 İngilizce Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi devam ederken Psikoloji bölümünde  bir çok gönüllü harekete destek olmuştur.Ayrıca lisans eğitimi devam ederken birçok özel klinikte staj yapmıştır. Özellikle; yaygın anksiyete bozukluğu , Panik atak , sosyal fobi , obsesif kompulsif bozukluk , dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu,sınav kaygısı , diğer fobiler alanında çalışmalarına devam etmektedir. Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan İleri Düzey Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almıştır.  Uzm.Psk. Gökhan ÇINAR’dan Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Bunun yanında Dr. Nevin Dölek’ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini alarak başarıyla tamamlamıştır. Aynı zamanda mesleki kariyerine devam eden Psikolog Nazlı Şarkan Özkanat, Psikiyatr Dr.İbrahim Bilgen’den Kabul ve Kararlılık 1.Temel Seviye Eğitimini tamamlamıştır.Üniversite ve sonrasında birçok hocadan aldığı birikimler ile mesleki hayatına Kütahya’da devam etmektedir. Aynı zamanda Öz-sefkat alanıyla da ilgilenen Psikolog Nazlı Şarkan Özkanat meditasyon ve sosyal medya da içerik üretme alanıyla da ilgilenmektedir.

Uzmanlıklar

Aile Terapisi
Çocuk Psikoloji
Ergen Psikolojisi
İlişki Terapisi
Yetişkin Terapisi

“Psikolog Nazlı Şarkan Özkanat” Cevapları

  • Çünkü zihninizden kendinize bakmaya çalışıyorsunuz bunu yapmanız size sadece zarar verir. Kendinizden zihninize bakmaya çalışın

  • Panik atağın normal belirtilerini yaşıyorsunuz özellikle fizyolojik belirtiler sizin hayat kalitenizi oldukça etkiler. Bu belirtileri yaşamanızın sebebi gerçekten sizde olduğundan dolayı değildir zihninizin bedeninizi yönledirmesinden dolayı böyle hissediyorsunuz. En yakın zamanda bir uzmana gitmenizi tavsiye ederim.

  • Sürekli aynı tipte insanların sizi bulması yine sizin seçimlerinizden kaynaklanır. Çünkü sadece bu tip insanlarla ilişki biçiminiz olduğu için bu insanlarla tanışmaya kendinizi yatkın hissediyorsunuz. Sorunun sizde olmasından ziyade neden böyle seçimler yapıyorsunuz bunun temel sebebi ne olabilir buna bakmak gerekiyor profesyonel yardım almanızda fayda var.

  • Bu kaygınız sadece terapiye geldiğinizde değil her yeni tecrübe yaşadığınızda ortaya çıkar. Kaygı bizim için olumsuz bir duygu değildir. Kaygı bizim fiziken ruhen beslendiğimiz ve gelişimimizi eğer kaygımızı kontrol edebilirsek bizi destekleyen bir duygudur. O yüzden yeni tecrübeler için kendinizi zorlayın konfor alanınızdan çıkmaya çalışın.

  • İlk önce bu durumu düzeltebilmeniz için hangi konularda ve hangi durumlarda kendinizi mutsuz hissediyorsunuz bu konuya yapıcı bir şekilde yaklaşmanız sizin için çok faydalı olur. Günlük hayatınızda rutinlerinizin dışarıya çıkmanız konfor alanınızdan çıkmanız anlamına gelir. Mutsuzlukta bizim için hayatımızda olan bir duygudur bu duyguyuda kabul ederek şefkat göstererek yaklaşmaya çalışın.

Makaleler

Makale bulunamadı.
  • Profili Paylaş: