Mustafa Serdaroğlu Kimdir?

sağlıkta dijitalleşmeye yatırım yapan Mustafa Serdaroğlu kimdir?
Mustafa Serdaroğlu

Mustafa Serdaroğlu bir doktor arama plarformu olan DoktorBilgini.com ‘un kurucusu aynı zamanda Serdaroğlu Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanıdır.

DoktorBilgini.com ve Turkey of Healthy platfomlarını Sağlıkta Dijitalleşme çabaları ile sağlık sektörüne 2016 yılında kazandırmıştır. Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere bu iki platformun 10 milyon’dan fazla üyesi bulunmaktadır.

DoktorBilgini.com

Doktorbilgini.com sağlıkta dijitalleşme projleri arasında 6 tane ödül almış Türkiye’nin en güvenilir sağlık ve doktor arama platformları arasında gösterilmektedir. Bugünlerde aylık 5 milyon kişi tarafından kullanılan bir sağlık platformu haline gelmiştir.

Bugünlerde bir çok yerli ve yabancı yatırımcı platform ile ilgilensede Mustafa Serdaroğlu platformun güvenirliğini zedelememek için yatırım tekliflerini reddetmiş. Bu yatırımcılar arasında birçok sağlık kuruluşu ve ilaç firmalarıda bulunmaktadır.

Turkey of Healthy

Turkey of Healthy sağlık turizmi alanında hizmet vermektedir. Bugüne kadar 10 binden fazla hastayı Türkiye’ye kazandırmıştır. Ayrıca kuruluşunun 2. yılında yatırım almayı başarmıştır.

Mustafa Serdaroğlu’nun ulusal bir gazetedeki röportaşına göre Türkiye’nin 2023 yılı sağlık turizmi gelir hedefi 10 milyar dolar.

Peki bu platformların psikoloji ile ilgisi nedir? Psikoloji ile ilgisi, platformda psikiyatri doktorları ve psikologlarda bulunmakta. Hatta platform 2021 yılının aralık ayında bir infografik yayındı ve 2021 yılında Türkiye genelinde en çok psikolog ve psikiyatri doktorları arayışları yapılmış.

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir